Jak si vybrat spolehlivý a nadčasový masážní stůl na celý život?

Přečtěte si ješte předtím, než si koupíte masážní stůl

a je pro Vás důležitá kvalita!

nebo 5 ponaučení do života o trhu masážních stolů

Masážní stůl je pro nás nejdůležitějším pracovním nástrojem, takže mnozí z nás si položí otázku, který masážní stůl by byl nejlepší, který bychom, ať už jako začátečníci, nebo profesionální maséři mohli spolehlivě používat, po celý život. Na základě vlastních zkušeností z posledního desetiletí, ze zkušeností kolegů z oddělení služeb zákazníků, na základě zpětné vazby našich zákazníků a v neposlední řadě lektorů naší masérské školy a jejich žáků jsme sepsali, jak můžete rozpoznat spolehlivý a kvalitní masážní stůl.

Jako začínající masér jsem i já prohledával internet, respektive jsem se rozhlédl v kruhu mých známých - masérů, kde a jaký masážní stůl mám koupit, jehož kvalita by byla pro mě vyhovující. Jako mýtus koluje, že jako začátečníci bychom měli každopádně koupit, klidně v supermarketu levný masážní stůl, vždyť kdoví, jak dlouho budeme masírovat, zda jsme se narodili jako maséři, takže na začátek bychom chtěli utratit co nejméně. Levné maso - řídká polévka.... Vyplatí se uvědomit si, že masážní stůl nekupujeme v první řadě pro sebe, ale pro naše klienty, a když se na něm oni necítí v bezpečí a pohodlně, podruhé už nepřijdou,, a tak možná právě nedostatek klientů zničí slibně se rozvíjející kariéru.

Pro nedostatek zkušeností velmi snadno uděláme nesprávné rozhodnutí. Kdo si kupuje svůj druhý nebo třetí masážní stůl, už přesně ví, co hledá, jaké má nároky a co má umět jeho vytoužený masážní stůl. V nabídce internetových obchodů je těžké se zorientovat, každý tvrdí o svém masážním stole, že je nejlepší na trhu a pouze na základě popisu zboží a obrázků je to velmi těžké rozhodnutí.

Bohužel, první masážní stůl, který jsem si pořídil pro sebe - pěkně řečeno - nebyl na celý život. Po měsíci jsem ho musel vrátit, protože nejenže křupal, ale také se houpal a mým klientům se na něm točila hlava. Následující volba se už jevila profesionálněji: jeden, v několika barvách dostupný, nádherný masážní stůl s dřevěnou konstrukcí. Jenže časem se ukázalo, že pěkný vzhled není všechno. Intenzivní používání nevydržel a po půl roce jsem ho musel vyměnit, protože praskal, byl už i nepohodlný, klienti proleželi molitan a také koženka se již začala olupovat.

Ve stejnou dobu, jak jsem se postupně nořil do světa masáže, jsem budoval i internetový obchod Fabulo. Už před masírováním jsem prodával produkty pro zdraví a rehabilitační pomůcky a jak jsem získával čím dál více zkušeností během používání jednotlivých masážních potřeb, i nabídku jsem postupně rozšiřoval o masérské doplňky. Za posledních deset let alespoň tucet různých značek masážních stolů prošlo našima rukama a od několika tisíc klientů a kolegů - masérů jsme dostali odezvu, co je to, co je naplní spokojeností, nebo právě co jim chybí, co je ruší, jaké nedostatky zjistili během používání.

se naše portfolio vyčistilo a v naší nabídce jsou pouze takové spolehlivé masážní stoly, na které přichází minimální množství reklamací. I z těchto vynikají naše vlastní značky Fabulo a Tandem, které jsou vyráběny na základě dlouholetých zkušeností získaných prodejem a používáním masážních stolů, případně značka Habys, která představuje světovou úroveň a jsme hrdí na to, že až ve třech zemích můžeme být jejími výhradními distributory.

Bohužel, situace nebyla vždy tak růžová. Na začátku jsme řešili hromadu reklamací a díky masérské česti a kolegialitě jsme všechny stoly opravili nebo vyměnili, pokud se jim už nedalo pomoci. Později, abychom předešli reklamacím a ochránili dobré jméno naší firmy, jsme masážní stoly přicházející na náš sklad ještě před prodejem po jednom vybalili a prohlédli. Co se dalo, to jsme zpevnili, opravili, i jsme je očistili . Byly i takové, které jsme rovnou museli zlikvidovat, nebo jsme je rozebrali na náhradní díly, neboť dodavatel nám je dodal v neprodejným stavu. Rozhodl jsem se, že následujícím článkem pomohu kolegům - masérům, aby neudělali stejné chyby jako my, ušetřili si peníze a nervy. Raději se podělím,, na základě čeho lze poznat nespolehlivý a nekvalitní masážní stůl, abyste si dali pozor na tyto nedostatky a vyhnuli se nevýhodné koupi.

Zde je 5 ponaučení z posledních deseti let z trhu masážních stolů!

1. Na fotce je každý stůl nádherný, ve skutečnosti to tak nemusí být…

Díky studiovému focení a grafickým úpravám dokonalého stolu na obrazovce není jisté, že je stejně pěkný, když k Vám dorazí. Na fotce pěkně nalakovaná noha masážního stolu přijde odřená, molitan je otlačený, čalounění ošoupané a švy nejsou řádně zpracovány.

Zrušili jsme jejich distribuci, vždyť místo výrobce jsme kontrolu kvality museli provádět sami. Dnes už naše stoly prodáváme pouze s vícevrstvým lakováním, silným a hustým molitanem, respektive trvanlivým čalouněním.

2. 200 kilogramová nosnost neznamená, že se nezlomí při jednobodovém zatížení…

Pokud výrobce uvádí, že nosnost masážního stolu je 200 a více kilogramů, jak je potom možné, že se překližka zlomí, nebo jak se může vylomit noha stolu? Obvykle nemáme dvě stě kilogramové klienty, a u 100-120 kilogramových klientů, i když přitlačíme ještě 50-60 kilogramy, i tak nepřekročíme maximální nosnost. Důležité je uvědomit si, že tady už nejde o estetiku, ale o bezpečnost klienta a když ohrožujete zdraví klienta, pravděpodobně se k Vám nevrátí ani tehdy, jestliže si pak pořídíte prvotřídní masážní stůl. Pokud máte štěstí, ani Vás nezažaluje...!

Když jsme stoly reklamovali u výrobce, dostali jsme odmítavou odpověď, že se to stalo jednobodovým zatížením. Cože? Klient jako Superman, s nataženýma rukama a nohama, s rovnoměrným zatížením má vyletět na masážní stůl? Vždyť právě pohybově omezený, s kily navíc nebo starší klient si lehne opíráním se o kolena, lokty nebo se otáčí na masážním stole, právě takové zatížení musí masážní stůl vydržet.

Po tomto jsme se rozhodli, že už nebudeme nadále distribuovat tyto masážní stoly, a sami si je budeme vyrábět, s extra silnou, bezpečnou a odolnou vícevrstvovou deskou, které neublíží ani jednobodové, ani vyšší statické nebo dynamické zatížení. Lze se na nich klidně otáčet, klečet nebo se opírat o loket, určitě se nezlomí a nezhroutí.

3. Na obrázku vypadá každý stůl stabilně...

V minulosti jsme se již vícekrát setkali s případem, že ve výrobě vyvrtají větší závit do konstrukce, než samotný šroub, takže není žádná šance, aby masážní stůl zůstal stabilní.

Dospěli jsme k tomu, že čím je více šroubů a pohyblivých součástek na masážním stole, tím je menší šance na to, aby masážní stůl zůstal stabilní, takže například u hliníkových masážních stolů jsme přešli na konstrukce které jsou svařované, takto se s jistotou neuvolní ani se nebudou kývat. (Pokud se nespustí přehrávání videa, klikni sem.)

4. Doplňky jako dárek - raději si je mohli nechat...

Znáte ten pocit, když vidíte, za jakou skvělou cenu nabízejí masážní stůl a ještě k tomu přibalí různé příslušenství jako dárek? Podhlavník, opěrky na ramena, přední opěradlo na lokty, taška, co si jen umíte představit! A pak, když to všechno přijde, myslíte jen na jednu věc: aby raději neposlali ani jedno...

Úchyt tašky se už při prvním použítí odtrhne, suchý zip nesedí, podhlavník se vytrhne, zip je vadný a mohli bychom jmenovat dále. V případě reklamace však dostaneme odmítavou odpověď, že na to se záruka nevztahuje, protože jsme je dostali jako dárek. Nesmysl.

I proto bylo hezké číst na internetu reakci jednoho maséra, že když vyzkoušel podhlavník Fabulo, spadla mu čelist, jak je pevný a pohodlnýa nechápal, proč nejsou i ostatní výrobci schopni takové vyrobit.

5. Co je nádherné dnes, nemusí být i zítra...

Často opravdu dostanete to, co vidíte na obrázku a objednáte si, ale po použití zjistíte, že koženka rychle vyschne, ošoupe se, popraská, při šití se rozpáře, molitan se proleží a přiznejme si, není příliš estetické na takový masážní stůl uložit klienta.

Na stolech Fabulo je proto speciální čalounění Deluxe Skin-Touch, které vysloveně ničí při každém testování, drhnou přípravkem s vysokým obsahem alkoholu a ani tehdy se barva neodlupuje a nevysychá čalounění.

Po tomto procesu učení jsme dlouho hledali výrobce, kde splňují kvalitativní systémy, které zaručují, že každý vstupní materiál je testován již při vstupu do výroby, že se zpracuje jedině prvotřídní. Hledali jsme takového výrobce, kde neustále testují masážní stoly a tak je s klidným svědomím můžeme prodávat i my.

Přestože najít nejlepší masážní stůl není na začátku nejjednodušší úkol, doufáme, že s našimi zkušenostmi Vám můžeme pomoci v rozhodování. Na stránce fabulo.cz jsme do masážních stolů sloučili všechna ponaučení, takže si můžete být jisti, že od nás dostanete pouze stabilní, trvanlivý a kvalitní stůl, ať už si vyberete dřevěný, hliníkový, kovový, přenosný, pevný nebo elektrický masážní stůl, 2, 3, 4 nebo až 7 dílný!

My neprodáváme zajíce v pytli, naše přenosné, pevné a elektrické masážní stoly si můžete prohlédnout a vyzkoušet v showroomu v Dunajské Stredě a Budapešti, kde Vás srdečně přivítáme v otevíracích časech.

Pokud se vrátíme k prvnímu mýtu, že začátečník si smí koupit pouze levný masážní stůl: výsledkem našeho procesu učení prodáváme takové masážní stoly, které nejsou pouze v dobrém poměru ceny a kvality, ale často se stanou Vašimi partnery nejen na roky, ale i na celý život. Přesto se jejich kupní cena vrátí již za několik dní. Na produktové kartě každého masážního stolu dole uvádíme, přesně za kolik dní se Vám vrátí Vaše investice.

Nakonec se vyplatí položit si tyto otázky, abychom si ujasnili, co je důležitější?

  • Vyplatí se nyní ušetřit několik korun, nebo je důležitější pohodlí a bezpečí klientů?
  • Vyplatí se nyní ušetřit několik korun, nebo je důležitější dlouhodobá dobrá pověst?
  • Vyplatí se nyní ušetřit několik korun, nebo si raději koupit jeden kvalitní masážní stůl, se kterým si vytvoříte početnou a pravidelně se vracející klientelu?
  • Vyplatí se nyní ušetřit několik korun, nebo raději budete masírovat klidně na stabilním stole s dlouhou životností, který nemusíte celé dny nechávat v servisu nebo ho vyměňovat za nový, čímž ztrácíte zdroj příjmu na několik dní nebo i týdnů?

 Blog byl napsán na základě přednášky, která se konala v Budapešti v březnu 2018 na Konferenci Sdružení Masérů, kterou si můžete prohlédnout ze záznamu:

Záznam přednášky z března 2018 v Budapešti na Konferenci Sdružení Masérů - Video obsahuje titulky!

Galerii z přednášky si můžete prohlédnout zde: https://issuu.com/im3fabulo/docs/fabulo-me-konf-2018-03-24

ivan-matis

Autor:
Ivan Mátis
www.fabulo.cz