Reference

Rozkliknutím jednotlivých kategorií si může přečíst zkušenosti různých profesionálů s našimi produkty.

Maséři

Čadek Jakub

Po dlouhém zvažování jsem zvolil Váš eshop pro nákup nového mobilního masérského stolu a rozhodně nelituji. Z velkého výběru mě zaujal netypický oválný stůl FABULO DIABLO OVAL SET 192x76cm, který splňoval všechny mé požadavky. Nemám k dispozici velký prostor, proto mne zaujal oválný tvar, který opisuje tvar lidského těla a zároveň mi dává možnost kratší vzdálenosti při masírování. Stůl je stabilní, kvalitní polstrování a jemnost povrchové kůže je dokonalá. Vše završila zářivá žlutá barva, která mou pracovnu rozzářila a zútulnila. Velice doporučuji tento stůl, který je vhodný i pro menší prostory a všichni profesionální maséři ho jistě ocení.

Jako další doplňkové výrobky jsem si objednal válec a půlválec, které taktéž splňují vysoké nároky na kvalitu. Dalším bodem bych rád pochválil set Ohřívače lávových kamenů FABULO OPTIMA SET (6l) a sadu 45ks lávových kamenů různých velikostí. Rychlost ohřívání je perfektní a kameny jsou velmi příjemné na dotek a drží si potřebnou teplotu dlouho.

Obecně mne značka FABULO přesvědčila o tom, že její kvalita je vysoká a budu i nadále jejím věrným zákazníkem.

Čadek Jakub, masér

 

SriOm masážní škola

Posledních 17 let jsem většinu svého času strávil na matracích, ať už při výkonu nebo výuce thajských masáží. Mé tělo a hlavně kolena už získaly spolehlivou citlivost: okamžitě vím, jaký ten povrch je, kde se mé tělo cítí dobře, jaké je "když to ujde" na jednu nebo dvě procedury, a jaký povrch je ten špatný... Masíroval jsem na kokosu, latexu, molitanu, PE pěně, koberci, betonu, thajské matraci, na matičce Zemi, a když v mé nové ambulanci, kde jsem pomalu už 3 roky, jsem poznal v roce 2014 Habys čtyřdílnou skládací matraci, moje kolena začala zpívat.

Pevná, podpůrná, ale ne příliš tvrdá: ideální podpora. Když jsem se ptal mých klientů, všichni popisovali své pocity na této matraci jako optimální: její pevnost je přesně tak silná, aby udržela páteř vleže na zádech, ale ne tak měkká, aby "hýčkala" tělo našeho klienta, a odpoutala jeho pozornost od masáže. Tři roky poslouchám pouze chvály na masáže prováděné na masážní matraci Habys. Při třech masážích denně je její celistvost bez jakýchkoliv proleženin nebo známek opotřebovanosti. Jedním slovem, já jsem našel nejlepší matraci na thajskou jóga masáž, s láskou doporučuji!

Měl jsem tu čest i s dalšími dvěma druhy matrací. Matraci Flow jsem používal na školeních s podobnými zkušenostmi, a nad matrací Flow Portable přemýšlím jako na přenosné matraci k procedurám, když jdu za klienty. Pokládám za velmi praktické to, že vše potřebné příslušenství (matrace, válec, podložka pod kolena) je po ruce, a to vše v přenosné tašce ve tvaru válce. Takto ji lze snadno přenášet i v tramvaji, autobuse nebo na kole. Masážní matraci Flow Portable doporučuji těm, co chtějí působit na více místech. Každému přeji úspěšné masáže a šťastné klienty!

Németh Balázs, thajský masér a instruktor
SriOm masážní škola


Erawan Thai Massage

Hledala jsem kvalitní masážní lehátko do mého thajského masážního salónu. Prohlédla jsem si výrobky mnoha firem, a to jak na internetu, tak i osobně. Tím, že Fabulo má vlastní show room, jsem uspořádala jednu prohlídku, a z blízka jsem si mohla prohlédnout a vyzkoušet masážní lehátko Fabulo Spa Thai. Poskytuje pohodlnou lehací plochu, z kvalitních materiálů, dostatečně velkou a dokonale propracovanou. Po dlouhém hledání jsem konečně našla perfektní a profesionálně navržené masážní lehátko. Na základě zpětné odezvy od mých klientů je masážní stůl výjimečně pohodlný a nevydává žádné zvuky, na rozdíl od jiných masážních stolů, které během masáže vydávají nepříjemné zvuky. Výšku stolu lze upravit tak, aby masážnímu terapeutovi poskytoval maximální komfort při práci. Elegantní, stylový a perfektně se hodí do thajského masážního salónu. Spodní police umožňuje praktické uložení například pro polštáře, ručníky nebo oděvy. Shrnutí všeho, mám velmi ráda masážní lehátko Spa Thai od výrobce Fabulo, a pokud budu potřebovat další, vrátím se určitě sem, pro stejná lehátka.


Nagy Sakuntala, vedoucí obchodu / majitel
Erawan Thai Massage, Budapest, Káldy Gyula u. 6

 

TONUS – Škola Shiatsu

Měl jsem to štěstí, že jsem mohl vícekrát vyzkoušet matrace Flow, Flow Portable a Habys 4D na kurzech shiatsu. Ošetřoval jsem a vyučoval jsem na široké škále matrací, ale matrace Flow i matrace Habys daleko převýšily mé očekávání. Jsou pevné, dobře drží tvar a zároveň poskytují přiměřené pohodlí. Je vysloveně příjemné na nich ošetřovat. Obzvláště mám rád širší, 120 centimetrové matrace, protože se pohodlně i já vedle mého partnera vejdu.

Během kurzů, kdy představuji jednotlivé techniky nebo úchyty, se často stává, že musím dlouho klečet v jedné poloze a to představuje velkou výzvu na jiných matracích. Na matraci Habys to nebyl žádný problém a s překvapením jsem zjistil, že se mohu snadno pohybovat dál a bez problémů.

Několik mých studentů - kteří chodí i ke klientům - používají sadu Flow Portable s velkou spokojeností, protože balení obsahuje vše, co potřebujete k ošetření shiatsu - matrace, válec pod kolena nebo nohy a extra matraci na klečení. A to vše lze jednoduše zabalit do přenosné tašky. Ovšem, pokud se setkám s novou matrací, rád ji vyzkouším i z opačné strany. Jako klient jsem byl se zážitkem na 100% spokojený. Vřele doporučuji na shiatsu nebo na jakoukoliv masáž prováděnou na zemi!

Péter Demeter, shiatsu-terapeut, osteopat masér
Škola Tonus Shiatsu

 

Nikoletta Bajzata

Od roku 2015 pracuji na plný úvazek jako masér a pomáhám udržovat a znovu získávat zdraví svých klientů. Ačkoliv během léčby primárně zmírňuji fyzickou bolest těla svých klientů, vím, že kromě toho působím i na duši. Oboje tvoří nedílnou součást celku. A protože pohodlí je důležitá součást pohody, je pro mě nesmírně důležité, na jakém masážním stole provádím procedury.

Vyzkoušela jsem mnoho různých masážních stolů, ale po všech stránkách pro mě představuje nejdokonalejší řešení masážní stůl s dřevěnou konstrukcí Fabulo Spa Lux V2. Určitě upřednostňuji dřevěný rám před hliníkovým, už i na pohled je pohodlnější a navíc rám z masivního bukového dřeva je velmi pevný a stabilní, mohu na něj bez obav uložit své klienty i nad 100 kg, nevrže, nepraská! A velká plocha na ležení poskytuje každému možnost pohodlně se otočit a udělat si pohodlí bez obav z pádu, tak jak jsem to už předtím zažila s úzkými masážními stoly. Z tohoto stolu nevisí nohy ani mým nejvyšším klientům. Není však tak velký, aby mi překážel při práci. Mohu na něm pohodlně pracovat.

K dokonalému uvolnění ve velké míře přispívá extra silná vrstva molitanu z paměťové pěny a ergonomicky tvarovaný polštář na opěrce hlavy, tudíž se dá každému klientovi snadno a prakticky přizpůsobit. V neposlední řadě je celá procedura ještě pohodlnější a hygieničtější, pokud je na tuto opěrku hlavy připevněn bavlněný potah na podhlavník Fabulo. Bavlněný potah se díky gumičce po obvodu nekrčí, neklouže a materiál ze 100% bavlny je velmi jemný a příjemný na dotek. Na základě mých osobních zkušeností získaných za uplynulých několik měsíců ho vřele doporučuji všem kolegům.

Nikolett Bajza, masér a thajský masér, alternativní pohybový a masážní terapeut, přírodní terapeut
Masszázsterápia Piliscsaba, Fényesliget sétány 4.

 

Lékaři a fyzioterapeuti

Máté Varga

Jelikož jsou masážní stoly vystavovány během práce velké zátěži, tak proto jsem hledal velmi masivní a robustní masážní lehátko, jehož cena nedosahuje až po hvězdné nebe. Mohu prohlásit, že jsem ho našel! Našel jsem tolik, že tímto mým dopisem bych chtěl všem v branži doporučit Fabulo Spa Lux V2.

Mnozí, když jsme začali v oblasti masáže pracovat, jsme byli nejistí, jaké lehátko si máme koupit a za jakou cenu. Tento list píšu pro ty, kteří už vědí, že jejich profese není pouze práce, ale i poslání, ke kterému vedle rozvoji sebe sama je potřeba i profesionální prostředí. Tento masážní stůl jak vzhledem, použitým materiálem, tak i nosností je hodný pro označení ,,profík". Silné masivní nohy a plocha pro ležení potažená krásnou koženkou jsou vzácností na trhu. Co je ještě snad důležitější, a možná to je ta věc, co dělá stůl jedinečným, je podhlavník. Velmi pohodlný, měkký a jemný povrch poskytuje pohodlí pro naše klienty. Kromě toho, pokud někdo, tak já to vím (vždyť denně na něm ošetřuji i profesionální sportovce), jaké to je, když si jeden silný, dobře stavěný člověk lehne na masážní stůl a ten vrže a praská pod ním ... ale tento se ani neozve! Pro mě to znamená velké uspokojení, zejména s tím vědomím, že toto není moje první masážní lehátko. Škoda zbytečných slov. Pokud hledáš konečné řešení do své masážní místnosti, tak si směle a s důvěrou zvol Fabulo Spa Lux V2 Set! Nebudeš litovat!

Na fotografiích jsem spolu s Leventem Nagyem, brankářem házenkářského mužstva Ferencváros, kde má radost a testovali jsme masážní stůl. Pro mě nezbývá než vyjádřit poděkování pro Ivana Mátise a tým Fabulo.cz, že i díky jejich podpoře se mi do rukou dostalo to, co jsem dosud hledal. Děkuji!

Máté Varga, sportovní masér, terapeut
masér prvotřídního mužského házenkářské týmu Ferencváros

 

Medicina Osteopathica Budapest

Hledali jsme přenosné masážní stoly pro naše kurzy. Takové, které lze snadno složit a snadno přepravovat, a takové, aby skladování a přeprava na místa konání kurzů přinášela co nejméně potíží a starostí. Zároveň musely odolat i velké zátěži na kurzech, neboť kromě hmotnosti klienta musely bezpečně zvládnout častokrát i hmotnost terapeuta. Musely poskytnout takovou stabilitu, aby i v celkové relaxační poloze poskytovaly naprostou jistotu a bezpečnost pro klienta. K osteopatickým technikám jsme hledali výrobky s měkčím povrchem.

A takto jsme natrefili na masážní stoly značky Fabulo, kde jsme začali používat základní model s příslušenstvím. Velmi pěkně se vyjímá na našich kurzech, je velmi odolný, přitom se snadno přemisťuje. Objevili jsme v nich vynikající náčiní pro maséry.

Dr. Gellert Kovács D. O., lékař - osteopat, sportovní fyzioterapeut
Člen Německo-Americké akademie osteopatie a člen Německé společnosti pro manuální medicínu.
www.osteopatia.hu

 

Dr. Kubiczáné Borda Györgyi

Masážní stoly Fabulo používám na svých kurzech. Na základě mých dlouholetých zkušeností a masérské praxe jsem okamžitě poznala, kolik mají pozitivních vlastností. Dělám více různých západních druhů masáží, takže stále hledám takový masážní stůl, který vyhoví všem potřebám. Zpočátku mě překvapilo, že i přes pevný dřevěný rám jsem s ním i jako žena uměla snadno manipulovat. A jeho molitan je vrcholem pohodlí.

Terapeutická masáž vyžaduje molitan s tvrdým podkladem, zatímco spa procedury vyžadují měkký povrch. Nevím, jak to vyřešil výrobce, ale na masážních stolech Fabulo jsou přítomny obě vlastnosti současně. Jako kdyby objal klienta, který na něm leží. Mohu ho jen a jen doporučit každému terapeutovi, který se při své práci snaží o špičkovou kvalitu. S tímto lůžkem získáte profesionálního partnera pro svou práci.

Dr. Kubiczáné Borda Györgyi, fyzioterapeut


Sportovci a osobní trénéři

Veronika Kasíková

Proč praktikující jógínka a profesionální učitelka jógy používá a doporučuje akupresurní podložku?

Akupresurní podložka je za mě vhodnou variantou aktivní relaxace a výborný doplněk k pravidelnému pohybu.

Kombinace cvičení jógy a pravidelný běh mi dodávají nejen fyzickou sílu, ale také potřebný klid a harmonii v duši. Hledala jsem však způsob, jak efektivněji uvolnit a prokrvit své svaly bez dalšího fyzického namáhání a jak dodat tělu vhodnou variantu relaxace. Nějakou dobu jsem měla v hledáčku akupresurní podložku, která se mi zdála jako ideální prostředek pro dosažení rovnováhy k pravidelnému pohybu.

Rozhodla jsem se vyzkoušet velkou variantu akupresurní podložky Vital XL. A byla to rozhodně trefa do černého! Menší, běžně nabízená varianta, by byla vhodnější varianta na cesty. Velká varianta je naprosto perfektní řešení pro komplexní pokrytí celého těla. To mi umožňuje cíleně prokrvit a uvolnit více partií současně, což je přesně to, co potřebuji nejen já sama, ale často i mí klienti.

Je ideální jak pro lidi s malým množstvím pohybu pro srovnání páteře a uvolnění zad například po sedavém dni v práci, ale naopak i pro sportovce, nebo lidi pohybově aktivní, kteří chtějí dopřát svým svalům prokrvení a uvolnění pro lepší regeneraci před následným pohybem.

Za mě je podložka parťák na každý den. S radostí ji nyní doporučuji svým klientům a zlehka rozšiřuji obzory pro aktivní péči o své tělo, jako prevenci.

Nejen, že jsem našla vynikající a kvalitní produkt, ale získala jsem i skvělou zkušenost s e-shopem Fabulo. Navíc prozákaznický přístup, rychlé dodání a profesionální komunikace už je pomyslnou korunou na vrcholu služeb Fabulo. Děkuji.

Veronika Kasíková, profesionální instruktorka jógy a zdravého pohybu
www.veronikakasikova.cz


Tóth Dávid

Hledal jsem opravdu silný, masivní a široký stůl, na který bych mohl bezpečně uložit své hosty, kteří jsou ve velké míře z kruhu mých kolegů-sportovců, kteří jsou také silní lidé, váží i sto kilo a mají široká ramena, a tak můj výběr padl na masážní stůl Fabulo Guru. Chtěl jsem, aby během masáže mohli pohodlně ležet a nechtěl jsem, aby se stůl pod nimi rozpadl. Váha masážního stolu pro mě nebyla směrodatná, jednak proto, že je povětšinou fixně uložen v šatně tréninkové haly a jednak proto, že pokud ho musíme vzít s sebou na závody, nedělá nám to problém, protože se v mužstvu každý těší dobré fyzické kondici.

Dávid Tóth, silný muž klubu Dark Mercenaries Natural Strongman Club

 

Alternativní léčitelé

Biodynamic Craniosacral Hungary

Můj masážní stůl Fabulo Guru miluji, neboť na obou koncích si mohu zasunout nohy pod stůl. U většiny masážních stolů kvůli příčnému panelu u hlavy a nohou musím sedět s roztaženýma nohama, což při dlouhodobém sezení nutí maséra k příliš otevřené pozici v pánevní části a způsobuje nepohodlí. Fabulo Guru je přesně tak široký, že se ramena klienta pohodlně vejdou podél těla. Molitan z paměťové pěny umožňuje, aby se moje ruka mohla zabořit do molitanu, když ji například držím delší dobu pod křížovou kostí. Celkově působí masivním a stabilním dojmem, a i když je jeho hmotnost vyšší, profesionálně vypracovaná taška umožňuje jeho snadné přenášení. Pocitově - jako luxusní jachta. Ze srdce doporučuji na cranio!

Tar Zsolt, instruktor Craniosacrální biodynamiky
Biodynamic Craniosacral Hungary

 

Wellness zařízení a lázně