Letní výprodej se slevami až -25%! Platí do 4.7.2022 s kódem: LETO25

Test produktu: S odolným fitness míčem je svět kulatý

Gymnastický míč je náčiní vyrobené z měkkého, elastického materiálu, které bylo zařazeno do 5 různých velikostí mezi 45 až 85 cm, odstupňovaných po 10 centimetrech. Používat ho začali v roce 1963 ve Švýcarsku při miminkách a malých dětech k rehabilitačním účelům. „Švýcarský míč“ má mnoho známých jmen: fitness míč, gymnastický míč, fyzioterapeutický míč, pilates míč, stabilizační míč nebo terapeutický míč.

Dnes se již používá pro různě vyvinuté formy tréninkové přípravy, stal se populárním gymnastickým nástrojem a typickým příslušenstvím fitness cvičení, ale můžeme se s ním také setkat v procesech neurologického rozvoje, při fyzioterapii, při ochraně kloubů, ale také jako nástroj komfortu.

Gymnastický míč dělá cvičení pestřejšími, efektivnějšími a rozmanitějšími. Jednotlivá cvičení s míčem vytvářejí větší výzvy, protože kromě správného provádění cviku je potřeba neustále udržovat rovnováhu. Cvičení s míčem zvyšují naši koncentraci.

Účinnost gymnastického míče tkví v jeho nestabilitě - při cvičení s míčem pracuje mnohem více svalů než při cvičení na stabilní podložce. V takovém případě každý bod těla vydává více energie k udržení rovnováhy. Díky tomu jsou hluboké svaly v nepřetržité aktivitě, a tak se neustále posilují i ​​bez našeho vědomí. Pro přesné zvládnutí cviků je potřeba spolupráce několika svalových skupin.

Určité svaly vyvíjejí aktivitu kvůli pohybu, zatímco jiné zajišťují podporu a stabilitu. Středobodem fitness programů s míčem jsou nejčastěji svaly trupu, břicha a zad. Kromě toho může být míč použit také k posílení svalů ramen, stehen, boků a sedacích svalů, takže míč nutí celé tělo k efektivní práci.

Na rozdíl od všeobecné mylné představy, míč se na celodenní sezení při kancelářské práci nedoporučuje.

VÝHODY FITNES MÍČE

  • upravuje obecnou stabilitu a rovnováhu těla
  • pozitivně působí na držení těla
  • pestré, hravé cvičební náčiní
  • udržuje pánev ve správné poloze
  • vhodné k používání i při posilovacích cvičeních
  • předchází bolestem zad, případně je zmírňuje
  • pomáhá při relaxaci
  • je bezpečný, nepraskne a netrhá se
  • nastavitelná tvrdost

 

JAK SI VYBRAT VHODNÝ MÍČ PRO SEBE?

Velikost je ideální, pokud jsou při sezení na míči stehna ve vodorovné poloze s podlahou. Pokud nemáme po ruce testovací kus, změříme výšku našeho sedu, a pokud bereme v úvahu elasticitu materiálu míče, připočítáme 5-10 cm.

Kvůli přehledu dělají výrobci míče v různých barvách, ale mezi velikostí a barvou není žádná souvislost.

Elasticita a kvalita materiálu použitého k výrobě míče je různá. Během cvičení jsou gymnastické míče vystaveny vyššímu zatížení, než když na nich pouze sedíme a udržujeme rovnováhu. Proto je důležité vybrat z hlediska používání vhodný a bezpečný materiál. Fabulo má v nabídce několik druhů neprasknutelných míčů, které neprasknou okamžitě, ale postupně a pomalu spouští, resp. vypouštějí vzduch.

Používám ho čím dál více během svých domácích cvičeních a cvičeních jógy. I přesto, že při cvičení používám minimální množství náčiní, se stal míč mým důležitým společníkem při cvičení.
Mindennapi torna - Avatar

Autor:
Vera Vörös, fyzioterapeutka a pohybová terapeutka


 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení