Stanislav Flandera - Tejpování pevnými a pružnými tejpy

Kód: KNIHSFTEJP
189 Kč 189 Kč bez DPH
Skladem (dod. do 24h) (2 ks)
Můžeme doručit do:
3.6.2024

Kniha Stanislava Flandera - Tejpování pevnými a pružnými tejpy je praktickou příručkou pro maséry a fyzioterapeuty. Přináší návody na prevenci a korekci poruch pohybového aparátu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tejpování je jednou z metod sportovního lékařství. Pojmenování pochází z anglického názvu základního materiálu této metody: páska = tape (tejp). Tejpování je metoda obvazování částí těla, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepicích pásek různé šířky podle velikosti a umístění tejpu na těle. Význam těchto bandáží spočívá ve zpevnění končetiny, na kterou je tejp aplikován. Takto opatřená část těla je chráněna před poškozením, přičemž není omezena její hybnost a funkčnost.

Kinezio-tejpování se používá k odbourávání bolesti ve svalech, kloubech a ke zlepšení funkcí svalů, šlach a kloubů. Podporuje krevní a lymfatický oběh. Má blahodárný vliv na hojení přetržených svalů, stabilizuje klouby, zlepšuje stav pooperačních jizev a napomáhá ke zlepšení stavů po částečné paralýze. Výhodou této metody je možnost kombinace jednotlivých aplikací k odstranění bolestivých stavů. Tejpování je účinné např. při ošetření epicondylitis (tzv. tenisovém lokti), při nápravě propadlé klenby chodidla nebo korekci vybočeného palce.

  • Vazba: vázaná
  • Počet stran: 100
  • Jazyk: čeština

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy o masáži
Počet stran: 100
Formát: 15 x 21 cm
Jazyk: čeština

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: