Masážní válec RumbleRoller® Original X-Firm 77,5 x 15 cm

Kód: RRX317
2 299 Kč 1 900 Kč bez DPH
Na cestě od dodavatele
Můžeme doručit do:
9.7.2024

Masážní válec RumbleRoller Original X-Firm (velký, extra pevný) masíruje měkké tkáně - jako masážní terapeut! Povrch masážního válce RumbleRoller obsahuje speciálně navržené hrboly, které jsou pevné, ale za to pružné podobně jako palce maséra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když kutálíte masážní válec RumbleRoller po těle, hrbolky neustále masírují obrysy těla, jemně natahují měkké tkáně (svaly a vazivo) ve všech směrech. Tato činnost odstraňuje bolestivé body, pomáhá zachovat pružnost, přináší rychlou úlevu od běžných druhů svalové bolesti. 

masazny-valec-rumble-roller-hrbolceky-ciernyNavržené hrbolky na masážním válci RumbleRoller jsou pevnější než svalová tkáň, ale zase mnohem měkčí než kost, takže, když narazí na páteř nebo jiné kostní výčnělky, vychýlí se do stran. Prostřednictvím jednoduchých technik můžete kontrolovat velikost tlaku hrbolků, které masírují Vaše tělo. Hrboly jsou umístěny blízko sebe (<5 cm od sebe), proto se některé z nich současně dotýkají těla u více cvičení. Při mírné změně pohybu těla můžete snížit plochu kontaktu s válcem RumbleRoller, což zvyšuje tlak a umožňuje úlevu, která proniká do hlubších vrstev.

Klasický pěnový válec stlačuje měkké tkáně

Fyzioterapeuti, trenéři a sportovci používají pěnové válce k uvolnění svalové bolesti a ztuhlosti (často nazývané "srůsty", "uzlíky", nebo "bolestivé body"). Klasické pěnové válce mají hladký povrch, přičemž stlačují měkké tkáně. Rolováním válečku se zlepšuje krevní oběh a pružnost tkání, avšak účinek je relativně povrchový navzdory delšímu masírování válcem. Masážní válec RumbleRoller byl vyvinut, aby tato terapie byla hlubší a účinnější.

masazny-valec-rumble-roller-cvicenie
Další atribut Vašeho pěnového Roller programu

Masáž válcem RumbleRoller je mnohem intenzivnější při změně polohy těla, a to rolovacím pohybem dopředu a dozadu a houpavým pohybem ze strany na stranu. Tato houpací technika téměř zdvojnásobuje počet způsobů použití pěnového válce. Je zvláště účinná při masírování husté tkáně, jako jsou lýtka nebo těžce dostupná místa pro rolování, například horních částí nejširšího svalu zad až po krk. 

Který masážní válec Rumble Roller je pro Vás nejlepší?

RumbleRoller se vyrábí ve dvou velikostech a každá velikost je k dispozici ve dvou různých hustotách. Níže uvedené informace Vám pomohou vybrat nejlepší model pro Vaše konkrétní potřeby. 

masazny-valec-rumble-roller-porovnanieRumbleRoller® modely
Originální (velký) nebo kompaktní (malý)?

Pokud chcete používat RumbleRoller na jednom místě, např. doma, zamilujete si model v normální velikosti, protože jeho extra délka umožňuje efektivnější provádění mnoha cvičení. Délka je dostatečná pro rolování po nejširší části Vašich zad v jednom směru, můžete také masírovat obě nohy najednou (kvadricepsy, hamstringy, lýtka) a dokonce můžete přejít z jednoho IT pásma do druhého bez pohybu válce.

Při použití malého kompaktního RumbleRolleru je potřeba masírovat každou nohu samostatně a změna pozice mezi cvičeními si žádá trošku času. Hlavní výhodou kompaktního masážního válce RumbleRoller, na rozdíl od modelu v normální velikosti, je jeho mobilita. Při délce 30 cm, se snadno vejde do Vaší sportovní tašky, batohu nebo kufru, proto je favoritem mnoha běžců a triatlonistů, kteří ho nosívají na závody. Kompaktní RumbleRoller má i menší průměr (12,5 vs 15 cm), který umožňuje zase lepší přizpůsobení se některým zakřiveným částí těla, např. krku. Kompaktní masážní válec RumbleRoller je levnější než model v plné velikosti, což může být důležité v případě Vašeho omezeného rozpočtu.

Originální hustota nebo extra pevný?

Pokud je pěnový válec pro Vás novinkou nebo evidujete kladné výsledky z použití klasického pěnového válce, budete chtít původní hustotu (barva modrá). I když je to náš "nejměkčí" válec, je stále více průbojnější než jiné pěnové válečky na trhu. Extra pevné provedení (barva černá) je určeno pro zkušené uživatele s hustou svalovou tkání, kteří nereagují na běžný tlak při masáži.

Prvotřídní materiál masážního válce RumbleRoller zaručuje trvalou hodnotu

Vytvoření masážního válce RumbleRoller předcházelo několikaleté studium jiných pěnových válců a testování různých typů moderních polymerů. Výzkum našeho materiálu vyústil do výroby produktu, který je několikrát pevnější a odolnější proti natržení oproti běžným materiálům, ze kterých jsou masážní válce vyrobeny, je příjemný na dotek, zachovává si svůj tvar a zaručeně vydrží a překoná jakýkoliv pěnový válec, který jste dosud používali. Masážní válec RumbleRoller je hladký, jeho nepropustný povrch odpuzuje většinu nečistot. Je vodotěsný a obsahuje antimikrobiální složku, která zabraňuje růstu bakterií a plísní. Čištění a ošetřování masážního válce RumbleRoller je jednoduché, podle potřeby ho omyjte mýdlovou vodou, nebo použijte běžný čisticí prostředek používaný v domácnosti.

Informace o bezpečnosti masážního válce RumbleRoller

Obě verze masážního válce RumbleRoller (původní hustota a extra - pevný) jsou testovány nezávislou laboratoří ve smyslu Zákona o bezpečnosti spotřebitelských výrobků (CPSIA) z roku 2008 na přítomnost olova a ftalátů. Množství obou jedů bylo nižší než je měřitelný obsah, který CPSIA považuje za bezpečný při používání dětmi do 12 let. Produkty RumbleRoller neobsahují latex. Tyto informace mohou být důležité, protože tyto toxické látky se nacházejí v mnoha plastových a pryžových výrobcích a je o nich známo, že negativně ovlivňují lidské zdraví. 

Prohlédněte si další videa, jak používat masážní válec RumbleRoller!

Často kladené otázky

Proč hrbolatý válec je lepší než hladký?

Výběžky stimulují hlouběji svalové vrstvy, napínají svalová vlákna celistvěji, soustřeďují tlak mnohem efektivnější při uvolňování bolestivých bodů a zlepšují přístup ke svalům v blízkosti páteře, pánve a mezi lopatkami.

Masíruji se na obyčejném pěnovém válci. Proč bych měl začít používat RumbleRoller?

Hlavní problém pěnového válce spočívá v tom, že jeho hladký povrch nevyhovuje mnoha oblastem těla, např. v blízkosti výběžků obratlů na páteři a při svalových úponech. Výsledkem je zvýšené působení na oblast kostí a nedostatečný tlak na ostatní tkáň. S masážním válcem RumbleRoller dosáhnete mnohem lepších výsledk§.

Proč je masážní válec RumbleRoller dražší než ostatní masážní válce?

Masážní válec RumbleRoller je výrobek vyrobený z vysoce kvalitních materiálů, díky tomu je mnohem více odolnější. Nerozbije se a nemusí se pravidelně měnit, jak je tomu v případě běžných pěnových válečků, takže jde o efektivnější dlouhodobější investici.

Je to bolestivé? 

Není to tak bolestivé, jak to vypadá a to díky flexibilním hrbolkům. Když už nějaký pěnový válec používáte, při přechodu na masážní válec RumbleRoller nebudete mít vůbec žádné problémy. Pokud jste dosud ještě nikdy nepoužívali žádný pěnový válec, první použití může být bolestivější, ale postupně to bude mnohem příjemnější.

Je lepší rychlejší nebo pomalejší rolovací pohyb?

Pomalejší je téměř vždy lepší. Rychlé rolování tam a zpět stimuluje nervový systém a podporuje krevní oběh, ale moc nepomáhá uvolňovat bolestivé body. Místo toho pomalu rolujte a zastavte všude tam, kde máte pocit bolavého místa. Udržujte tlak na místě a nechte hrbolky ponořit co nejhlouběji. Sval se postupně uvolní a bolest vymizí.

Mám si koupit masážní válec RumbleRoller v plné velikosti nebo malý (kompaktní)?

Větší plocha masážního válce RumbleRoller v normální velikosti poskytuje lepší prostor pro otáčivé a točivé pohyby a také pro obměnu cvičení. Pokud masážní válec RumbleRoller budete nechávat na jednom místě (např. doma) a máte dost místa, jednoznačně doporučujeme masážní válec v normální velikosti (velký). V případě cestování nebo odkládání válce ve sportovní tašce dejte přednost malému kompaktnímu modelu masážního válce RumbleRoller.

Doplňkové parametry

Kategorie: Masážní a pěnové válce
Záruka: 2 roky
Délka válce: 70-90 cm
Použití: váhou těla
Povrch: akupresurní
Tvrdost: tvrdý
Rozměry: 77,5 x 15 cm
Hmotnost: 1,7 kg
Materiál: EVA pěna

RumbleRoller® Original X-Firm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: